Zauvijek treba ponavljati činjenice i istinu!!

Dan antifašističke borbe slavi se kao državni praznik 22. lipnja kada se svake godine čuju komunistički urlici iz šume Brezovice. No, što se zapravo dogodilo toga dana?

Toga je datuma 1941. godine navodno u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi (sisački) partizanski odred. Nova generacija hrvatskih povjesničara, neopterećena prošlošću, mnogo manje indoktrinirana, ovaj događaj stavlja pod veliki upitnik. Smatraju kako se radilo o skupini članova lokalne partijske organizacije koja je u strahu pred viješću da je Njemačka prekršila pakt o nenapadanju i prijateljstvu sa Sovjetskim Savezom pobjegla u šumu. Ukazuju na to da je cijeli događaj bio POVIJESNO NEBITAN, jer u istraživanju ovog događajnog fenomena imamo veći broj suprotnih povijesnih podataka. Nejasno je koji se to događaj 22. lipnja svake godine obilježava u šumi Brezovica kao državni praznik.

Ono što bi se moglo koliko-toliko nazvati partizanskim odredom od dvadesetak ljudi, formirano je doista u šumi Brezovici, ali sredinom kolovoza i Capo im nije bio zapovjednik. Mjesec dana su izvodili neke sabotaže, pa i ubojstva neizvježbanih i slabo naoružanih ljudi, a onda su se u drugoj polovici rujna, bježeći od Hrvatske vojske, pokušali pridružiti – četnicima koji su ih otjerali.

Dakle, sutra ćemo gledati još jednu nakaradnu predstavu, uz klasične pripadnike od države financirane yugoklateži i yugotaloga koji se zalažu da laž predstavlja temelje Republike Hrvatske, i ovaj put "uveličanu" nazočnošću vladajuće garniture i slušati gomilu laži koje nemaju nikakve veze niti sa istinom, a ni s razumom.

Ako ćemo iskreno, isti ti "borci protiv fašizma", bili bi pravi hadžije da su ustali 1939. godine, kada su Hitler i Staljin čerupali Poljsku! Ovako su samo bili i ostali mit, laž i teret modernoj hrvatskoj državi!

Ovako šuma Brezovica ostaje samo neistraženo grobište nevino poubijanih Hrvata, protivnika bilo kakve Jugoslavije, i poligon onima koji nikada nisu željeli Hrvatsku kao državu, za nove mitove i laži o hrvatskoj povijesti.

Ma kakav "partizanski odred"?
Obična nakupina lokalnih huligana i krimosa koji su tada odlučili udariti temelj nekim budućim balvan revolucijama...
Isti modus operandi, ista banda kao i početkom 90tih...
Isto kao što je Brezovica lažna šuma, jednako kao i lažni događaj koji se obilježava, "praznik" koji je pred nama jednakovrijedno je lažan, i datumski i događajno.

Istinom za Hrvatsku! ✌️🇭🇷
Zauvijek treba ponavljati činjenice i istinu!! Dan antifašističke borbe slavi se kao državni praznik 22. lipnja kada se svake godine čuju komunistički urlici iz šume Brezovice. No, što se zapravo dogodilo toga dana? Toga je datuma 1941. godine navodno u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi (sisački) partizanski odred. Nova generacija hrvatskih povjesničara, neopterećena prošlošću, mnogo manje indoktrinirana, ovaj događaj stavlja pod veliki upitnik. Smatraju kako se radilo o skupini članova lokalne partijske organizacije koja je u strahu pred viješću da je Njemačka prekršila pakt o nenapadanju i prijateljstvu sa Sovjetskim Savezom pobjegla u šumu. Ukazuju na to da je cijeli događaj bio POVIJESNO NEBITAN, jer u istraživanju ovog događajnog fenomena imamo veći broj suprotnih povijesnih podataka. Nejasno je koji se to događaj 22. lipnja svake godine obilježava u šumi Brezovica kao državni praznik. Ono što bi se moglo koliko-toliko nazvati partizanskim odredom od dvadesetak ljudi, formirano je doista u šumi Brezovici, ali sredinom kolovoza i Capo im nije bio zapovjednik. Mjesec dana su izvodili neke sabotaže, pa i ubojstva neizvježbanih i slabo naoružanih ljudi, a onda su se u drugoj polovici rujna, bježeći od Hrvatske vojske, pokušali pridružiti – četnicima koji su ih otjerali. Dakle, sutra ćemo gledati još jednu nakaradnu predstavu, uz klasične pripadnike od države financirane yugoklateži i yugotaloga koji se zalažu da laž predstavlja temelje Republike Hrvatske, i ovaj put "uveličanu" nazočnošću vladajuće garniture i slušati gomilu laži koje nemaju nikakve veze niti sa istinom, a ni s razumom. Ako ćemo iskreno, isti ti "borci protiv fašizma", bili bi pravi hadžije da su ustali 1939. godine, kada su Hitler i Staljin čerupali Poljsku! Ovako su samo bili i ostali mit, laž i teret modernoj hrvatskoj državi! Ovako šuma Brezovica ostaje samo neistraženo grobište nevino poubijanih Hrvata, protivnika bilo kakve Jugoslavije, i poligon onima koji nikada nisu željeli Hrvatsku kao državu, za nove mitove i laži o hrvatskoj povijesti. Ma kakav "partizanski odred"? Obična nakupina lokalnih huligana i krimosa koji su tada odlučili udariti temelj nekim budućim balvan revolucijama... Isti modus operandi, ista banda kao i početkom 90tih... Isto kao što je Brezovica lažna šuma, jednako kao i lažni događaj koji se obilježava, "praznik" koji je pred nama jednakovrijedno je lažan, i datumski i događajno. Istinom za Hrvatsku! ✌️🇭🇷
0 Reacties 0 aandelen 176 Views
Sponsor
Virtuala FansOnly https://virtuala.site